fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Продолжува евакуацијата во кумановската населба „Тоде Мендол“

Маркетинг

Актуелно

Продолжува евакуацијата во кумановската населба „Тоде Мендол“

Продолжува евакуацијата на  граѓаните од населбата „Тоде Мендол“ каде од рано изутрината е во тек акција на полицијата за разбивање вооружена терористичка група. Граѓаните се движат пеш или пак ги превезуваат специјални полициски возила. Станува збор претежно за  семејства со деца и постари луѓе. 

Од правецот на населбата „Тоде Мендол“ повремено се слушаат рафални стребли. Над дел од населбата се гледа црн чад, а таму се упати и противпожарна екипа.

Пристапот до  населбата „Тоде Мендол“ е блокиран освен за возила на полицијата и на Прва помош. Затворена за сообраќај е едната сообраќајна лента од булеварот „Трета МУБ“, а полицијата ги пренасочува возилата кон другите делови на градот.

Во останатите кумановски населби сообраќајот се одвива нормално, но е забележливо засилено полициско присуство.

Сообраќајот по автопатот од Табановце-Куманово-Скопје се одвива нормално и нема никаков застој.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.