fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Засилени српските безбедносни сили на границата со Македонија

Маркетинг

Актуелно

Засилени српските безбедносни сили на границата со Македонија

Насловна фотографија: Даниел Краљевски / Think.mk

Српското МВР испратило дополнителни безбедносни сили на границата со Македонија, а го засилило и присуството на жандармеријата во Копненета зона кон Косово, пренесува Танјуг.

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ телефонски разговарал со неговата македонска колешка Гордана Јанкулоска за актуелната ситуација и ја информирал дека се испратени доплнителни сили на границата кон Македонија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.