fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Продолжува топлото време, од недела заладување

Актуелно

Продолжува топлото време, од недела заладување

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од  13 до 21, а дневната највисока температура на воздухот во интервал од  30 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 37 степени.

До сабота ќе се задржи претежно стабилно и топло време, а дневните температури вдолж Повардарието ќе имаат надпросечни вредности. Од недела во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на грмежи, а дневните температури постепено ќе опаѓаат.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.