fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно со краткотраен локален дожд

Актуелно

Променливо облачно со краткотраен локален дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со краткотраен локален дожд, повеќе врнежи се очекуваат во југоисточниот дел на земјава.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 20 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно со пониски дневни температури, локално е можен краткотраен дожд, особено во западните планински предели.

В среда ќе има повремени врнежи од дожд. Потоа повторно се очекува извесно стабилизирање на времето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.