fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотресот од Грција почувствуван во Охрид, Струга и Ресен

Актуелно

Земјотресот од Грција почувствуван во Охрид, Струга и Ресен

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, вчера во 22 часот и 14 минути регистрира земјотрес со епицентар во соседна Република Грција, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот бил со Рихтерова локална магнитуда 5.5 и бил почувствуван во Охрид, Струга, Ресен и околината, со интензитет од III-IV степени според Европската макросеизмичка скала.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.