fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

Актуелно

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

Земјотрес со магнитуда од 3,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван попладнево во 15:02 часот во Дојран, Гевгелија, Богданци, Валандово и Струмица.

Според Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ во Скопје, епицентарот на земјотресот бил во гевгелиското епицентрално подрачје, на 136 киломери југоисточно од Скопје и на 8 километри северно од Стар Дојран.

Земјотресот е почувствуван во Дојран и Богданци со интензитет од IV степени, а во Валандово и Струмица со интензитет III-IV степени според Европската макросеизмичка скала.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.