Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Првото бебе во 2019 се роди една минута по полноќ

Вести

Првото бебе во 2019 се роди една минута по полноќ

Првото бебе во Македонија во 2019 година се роди една минута по полноќ.

На Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје, утрово во 00:01 се роди првото бебе во 2019 година.

Бебето е од машки пол, тешко е 3 килограми и 940 грама и е долго 52 сантиметри.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.