fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ракетата „Спејс икс“ експлодира по лансирањето

Маркетинг

Актуелно

Ракетата „Спејс икс“ експлодира по лансирањето

Ракетата „Спејс икс фалкон 9“ експлодираше денеска неколку минути по лансирањето во Кејп Канаверал на Флорида. 

На телевизиските снимки на НАСА е прикажано како бела ракета се распрскува на парчиња.

– Изгледа дека дошло до грешка при лансирањето, изјави претставникот на НАСА Џорџ Дилер.

Ракетата требаше да биде лансирана во рамки на рутинската мисија за снабдување на Меѓународната вселенска станица.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.