fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Саем на книга во Велес

Маркетинг

Актуелно

Саем на книга во Велес

Од денеска до 18-ти овој месец во Народен театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес ќе се одржи Саем на книгата. 

На отварањето ќе се обратат градоначалникот на Велес Славчо Чадиев, директорот на Народниот театар Јордан Витанов и директорот на „Матица“ Дејан Павлески.

Саемот за книга ќе биде центар на случувањата во Велес и регионот. Од четврток до сабота, саемот ќе биде отворен од 10 часот до 22 часот.

Народен театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес е отворен за сите љубители во книгите кои ќе си ги збогатат своите полици со најновите и најбараните наслови од Клуб „Матица“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.