Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Санкционирани редарите кои ја малтретираа жената кај Буњаковец

Вести

Санкционирани редарите кои ја малтретираа жената кај Буњаковец

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ на јавноста и се извини за нехуканото и грубо однесување на редарите од Секторот за инспекциски работи во општината.

-Од мое име; и од име на општина Центар, се извинувам за грубото и нехумано однесување на двајцата комунални редари вработени во Секторот за инспекциски работи во општината. Нивното однесување денеска со право ја вознемири и револтираше јавноста.

Веќе наредив да се преземат сите неопходни мерки за утврдување на вината и санкционирање на двајцата вработени во најбрз можен рок.

Сакам да нагласам дека ваквото однесување кон граѓаните нема да го дозволам, бидејќи и ние, избраните функционери, но и општинската администрација работиме и ќе продолжиме да работиме во интерес на сите жители на Центар – напиша тој.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.