fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СДСМ објави нови прислушувани разговори поврзани со уставното име на Македонија

Маркетинг

Актуелно

СДСМ објави нови прислушувани разговори поврзани со уставното име на Македонија

Денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нов сет на прислушувани разговори, каде како што вели Заев е откриена вистината за преговорите со името на Македонија.

– „Денеска ќе слушнете кои биле вистинските преговарачи за промена на името на државата“, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на почетокот од денешната прес конференција.

Независна Република Македонија (Горна) или Независна Република Македонија (Северна) на пример, му вели во еден разговорите Антонио Милошоски на премиерот Никола Груевски.

Утре ќе се одржи масовен натпартиски протест пред Владата на Република Македонија, организиран од иницијативата „Граѓаните за Македонија“.

Според најавите, протестот ќе трае „сè додека не падне Груевски“, а граѓаните ќе кампуваат пред Владата на Република Македонија.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.