fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Претпладне сончево, попладне локален дожд

Маркетинг

Вести

Времето денес: Претпладне сончево, попладне локален дожд

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност. Во поладневните часови во Скопската котлина ќе има развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе биде околу 12, а дневната ќе достигне до 28 степени.

Во наредните три дена ќе има услови за локални врнежи од дожд, особено во вторник. Дневната температура ќе опадне за 2 до 4 степени во однос на температурата од викендот, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.