fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Седум лица и петдневно бебе загинаа во пад на хеликоптер во Белград

Маркетинг

Балкан

Седум лица и петдневно бебе загинаа во пад на хеликоптер во Белград

Српското министерство за одбрана соопшти во саботата дека воен хеликоптер од типот „Ми-17“ се урнал недалеку од аеродромот Сурчин на еден километар од автопатот крај главниот град Белград кој бил ангажиран за спасување бебе од Нови Пазар.

Според непотврден информации, сите седум лица кои се наоѓале во хеликоптерот, вклучително петдневното бебе настрадале во падот, пренесува телевизијата N1.

Министерството за одбрана соопшти дека презема акција за трагање и спасување, пренесува агенцијата Бета и додава дека не се наведуваат причините за падот. Другите белградски медиуми јавуваат дека хеликоптерот ја загубил врската со контролната кула на Сурчин во 22,31 часот во петокот навечер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Балкан

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.