fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Септември со надпросечни измерени температури

Актуелно

Септември со надпросечни измерени температури

Температурите измерени во текот на овој месец ги надминаа максималните температури измерени досега во  септември.

Највисока максимална дневна температура од 39,7°С е измерена во Демир Капија на 5 септември 2015 и во Штип се измерени 37,6°С на 5 септември 2015. Во Скопје највисока температура за септември од 37,5°С е измерена на 3-ти.

Според мерењата, средните декадни температури на воздухот во првата декада на септември 2015 година се над просечните  вредности, а до сега најтопла прва декада на септември е измерена во 1952 година.

Септември најтопол бил во 1994, 1952, 1987 и 2011 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.