fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силно невреме го зафати Скопје (ФОТО)

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Актуелно

Силно невреме го зафати Скопје (ФОТО)

Скопје попладневно го зафати силно невреме со засилен ветер проследен со кратки, но јаки грмежи и обилни врнежи од дожд.

Се очекува и во текот на ноќта ќе има појава на локален пороен дожд, проследен со грмежи и засилен ветер.

Од денеска попладне до понеделник, според синоптичарите ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во целата земја.

Сѐ уште нема информации за евентуални поплави на критичните места во Скопје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.