fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло, попладне можен локален дожд

Актуелно

Сончево и топло, попладне можен локален дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта во западните делови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ-индексот ќе изнесува.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 30 до 38 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта во западните делови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 37 степени.

Од утре попладне до понеделник ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. Поизразена нестабилност се очекува в недела. Во вторник се уште ќе има услови за слаб локален дожд, а извесно стабилизирање на времето ќе има од среда. Од недела се очекува пад на температурата на воздухот зa 5 дo 7 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.