Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скопје во празнична магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вести

Скопје во празнична магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со отворањето на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ симболично се означи почетокот на новогодишните празнувања и празничната магија во Скопје.

Новогодишната населба доби куќички украсени во зимски амбиент, катчиња за забава за најмладите, како и мала сцена за настани наменета за посетителите од сите возрасти на која во претстојниот период ќе се одржува богата културна програма. Градот Скопје за оваа намена ќе потроши 260 илјади евра. 

Погледнете ја празничната магија во Скопје:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.