fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Слаб земјотрес вечерва во Скопје

Актуелно

Слаб земјотрес вечерва во Скопје

Слаб земјотрес со магнитуда од 1.8 степени, но со интензитет од 4 степени вечерва беше почувствуван во Скопје.

Тлото на Балканот никако да се смири, а по регистрираните земјотреси деновиве во соседството, жителите на Скопје вечерва почувствуваа уште еден земјотрес.

Попладнево во Скопје беше регистриран и земјотрес со интензитет од 2,5 степени.

537903-local

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.