fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Снег во западните делови и во Берово

Актуелно

Снег во западните делови и во Берово

Во западните делови од земјата, односно Тетово, Пожаране, Маврово, како и во Берово има врнежи од снег.

Од УХМР информираат дека врнежите од снег ќе се задржат до утре попладне кога температурите ќе се зголемат и внржите од снег ќе преминат во дожд.

Од утрово на пониските делови врне дожд, а во Скопје на Зајчев Рид проверувај снег.

Во крајните западни делови на земјава, се очекува да се формира или да се зголеми за околу 25 сантиметри нова снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус пет до еден, а дневната од минус два до четири.

Во следните денови ќе следи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено интензитетот на врнежите ќе биде обилен. На некои повисоки места и на планините ќе има врнежи од снег.

Стабилизирање на времето се очекува од петок.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.