fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и многу топло со температура до 27 степени

Актуелно

Сончево и многу топло со температура до 27 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец особено долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 19 до 27 степени.

Во Скопје слично време, сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 24 степени.

Поради сончевото време утре УВ-индексот ќе изнесува 7.

И во следните денови времето ќе биде стабилно и многу топло за овој период од годината, а само во четврток се очекува преодно дестабилизирање со локален краткотраен пороен дожд, грмежи и со засилен ветер претежно од југозападен правец.

Утринските температури ќе бидат во покачување, а дневните кои исто така ќе се покачуваат ќе се движат од 23 до 29 степени.  Во петок дневните температури ќе бележат благ пад и ќе се движат помеѓу 21 и 27 степени. УВ-индексот ќе има вредност 6.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.