fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло, од утре дожд

Актуелно

Сончево и топло, од утре дожд

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, така што во вечерните часови ќе има локален слаб дожд со ретки грмежи во северните делови од земјата. 

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во вечерните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб дожд. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

УВ-индексот ќе има вредност 7.

Од утре под влијание на серија на влажни воздушни бранови се очекува значителна промена на времето. Во вторник и среда ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, а поголеми количини на воден талог се очекуваат во западните и јужните делови од земјата. Температурата на воздухот значително ќе опадне и ќе се движи од 18 до 25 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.