fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со мала до умерена облачност – од петок заладување и нови врнежи од дожд

Актуелно

Сончево со мала до умерена облачност – од петок заладување и нови врнежи од дожд

Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб  ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

Стабилно и сончево време со умерена облачност ќе биде и во четврток кога правецот на ветерот ќе се промени во јужен. Утринската температура во четврток ќе се движи од четири до 11, а дневната од 21 до 26 степени. Во петок попладне и во сабота под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд и појава на грмежи.

Ноќта меѓу петок и сабота се очекува врнежите да бидат пообилни особено во западните и во јужните делови од земјата. Во петок дневните температури ќе бидат се уште релативно високи и ќе се движат од 18 до 25 степени, додека во сабота се очекува да опаднат и да се движат помеѓу 14 и 20 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.