fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со умерена облачност и слаб дожд

Маркетинг

Вести

Сончево со умерена облачност и слаб дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд. Во западните делови ќе дува умерен, на моменти засилен ветер од југозападен правец.

Температурата ќе изнесува од 8 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд.

Температурата ќе достигне до 16 степени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.