fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево време со ладно утро

Актуелно

Сончево време со ладно утро

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб, а во западните и во југозападните делови повремено умерен ветер од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 15 до 23 степени.

Во Скопје слично време, сончево и потопло. Ќе дува слаб, повремено умерен ветер од југозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти околу нулата, а дневната ќе достигне до 20 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 7.

Во наредите два денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

Од петок ќе преовладува променливо и релативно топло време со повремени локални врнежи од дожд и појава на грмежи, особено во сабота кога ќе има преодно стабилизирање на времето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.