fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сообраќајка на патот Гостивар-Скопје, загина жена

Актуелно

Сообраќајка на патот Гостивар-Скопје, загина жена

Шеесет и деветгодишна жителка на Гостивар загинала вечерва околу 20 часот и 30 минути при удар од патничко моторно возила „Лада уаз“ управувано од 79-годишен жител на Скопје, информираат од полицијата.

Несреќата се случила на магистралниот пат Гостивар-Скопје, на потегот од Здуњската крстосница со наплатната рампа кај Гостивар. Жената се обидела пешки да помине преку улицата, но при тоа била удрена од возилото, по што починала на самото место.

Екипи на полицијата и јавниот обвинител доцна синоќа вршеа увид на местото на сообраќајката.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.