fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно и топло, попладне дожд и грмежи

Актуелно

Променливо облачно и топло, попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје слично време и температура до 34 степени.

Во првите два дена од наредната недела претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локален пороен дожд со грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. Дневната температура до среда ќе биде во опаѓање.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.