fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Состојбата во Центар мирна – полицијата приведе 12 демонстранти (ФОТО)

ФОТО: ФЕЈСБУК

Актуелно

Состојбата во Центар мирна – полицијата приведе 12 демонстранти (ФОТО)

Состојбата во центарот на Скопје е мирна, откако вечерва се случија масовни протести против одлуката на претседател Иванов за општа аболиција.

Епилогот од денешниот протест е 12 приведени демонстранти, а и повеќе повредени. Нема повредени полицајци, но од МВР велат дека ова не се конечни бројки.

Според неофицијални информации, има и неколку повредени, од кои и двајца новинари, а во центарот на градот забележани се и возила на брза помош.

Претходно, кордон од специјалните сили на полицијата ги растера демонстрантите што протестираа во центарот на градот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.