fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Студено, облачно и ветровито – од петок снег на повисоките места

Вести

Студено, облачно и ветровито – од петок снег на повисоките места

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови ќе биде со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Минимална температура ќе се движи од 5 до 13 а максималната температура  од 12 до 17 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи до 14 степени.

Утре кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе имаат умерен интензитет.

Поради спуштање на студен воздух од север во текот на ноќта кон петок и во петок претпладне на повисоките планини во западниот дел од земјава врнежите ќе поминуваат во снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата. Од петок попладне следува период на стабилно, суво време со утрински температури кои на некои места ќе се спуштат под нула.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.