fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тешка сообраќајка кај Штип, еден загинат и двајца повредени

Маркетинг

Актуелно

Тешка сообраќајка кај Штип, еден загинат и двајца повредени

Едно лице загина, а две се потешко повредени во несреќата која што се случила 20 минути по полноќ кај мостот на река Брегалница, во близина на регионалната дирекција на „Македонија пат“ во Штип.

Според првичните информации, до несреќата дошло при судир на џип марка „БМВ“, управуван од 21-годишниот О.П., државјанин на Турција и такси возило марка „фолксваген венто“, управувано од 46-годишен таксист, кој превезувал четири сопатници.

При судирот на самото место загинал такси-возачот, а останатите лица се здобиле со повреди.

Според началникот на Одделението за ортопедија при Клиничка болница во Штип Панче Пуздерлиски, тим на лекари веднаш извршиле преглед на четирите лица при што две се пуштени на домашно лекување, а останатите две лица поради потешките повреди се задржани на лекување.

Од СВР Штип велат дека во текот на денот ќе дадат подетални информации за тешката сообраќајна несреќа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.