fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес со јачина од четири степени почувствуван во Скопје

Маркетинг

Актуелно

Земјотрес со јачина од четири степени почувствуван во Скопје

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала – 1998 е почувствуван денеска во 10 часот и 50 минути во Скопје и околината.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 50 километри северно од Скопје, на територијата на Косово, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

IntensityMap

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.