Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Петровец – Скопје

Актуелно

Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Петровец – Скопје

Tри лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случила претпладнево во 9.15 часот на автопатот Петровец-Скопје.

Повредените се пренесени во Ургентниот центар во Скопје, полициските екипи вршат увид на местото на несреќата, а во меѓувреме сообраќајот е пренасочен.

Како што за МИА информираа од СВР – Скопје, во сообраќајката учествувале три возила и тоа патничко моторно возило „Ленд ровер“ со тетовски регистарски таблици, товарно моторно возило „Цитроен“ со штипски регистарски таблици и патничко моторно возило „Гранд чероки“ од Скопје.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.