Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

Вести

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

На предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка им определи мерка 30-дневен притвор на четворицата напаѓачи на пратеникот Зијадин Села.

Четворицата се наоѓаат под истрага за сторено кривично дело убиство во обид, што како соизвршители го сториле на 27 април во македонското Собрание, согласно член 123, а во врска со член 19 и во врска со член 22 од Кривичниот законик.

За петтото лице, за кое обвинителството, исто така, предложи определување мерка притвор, поради влошена здравствена состојба судот дополнително ќе одлучи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.