Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Грујевски и Бошковски уапсени во Солун

Вести

Грујевски и Бошковски уапсени во Солун

Горан Грујевски и Никола Бошковски , двајцата поранешни началници во МВР, кои од СЈО се обвинети во предметот „Тврдина“ вечерва се уапсени во Солун, Грција, јави Телевизија 24.

Грујевски и Бошковски повеќе од месец дена се во бегство откако Кривичниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.