fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тринаесет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Маркетинг

Вести

Тринаесет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Тринаесет лица се полесно повредени во осум од вкупно 15 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во седум сообраќајки е причинета материјална штета. 

Изминатите 24 часа со поголема брзина од дозволената возеле 45 возачи, двајца биле под дејство на алкохол, 12 возеле пред да се стекнат со правото да управуваат моторно возило и тројца биле почетници. Шест возачи поминале раскрсница на црвено светло, а двајца не им дале предност на минување на пешаци.

Од сообраќај се исклучени 13 нерегистрирани возила и едно технички неисправно возило.

Сообраќајната полиција издала 64 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 65 возила.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.