fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тројца повредени во сообраќајка во Тетовско

Актуелно

Тројца повредени во сообраќајка во Тетовско

Двегодишно девојче се здоби со тешки телесни повреди, а уште две возрасни лица се полесно повредени во сообраќајна несреќа вчера, околу 15 часот, на локалниот пат Фалише-Стримница, информираше денеска портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Во сообраќајката учествувале две патнички возила „Киа Пиканто“ со тетовски регистарски таблички управувана од А.А. (33) од Стримница и „Голф“ со тетовски регистарски таблички управуван од А.К.(19).

Двегодишното девојче кое било сопатник во „Киата“ било потешко повредено и по укажаната помош задржано на лекување во тетовската клиничка болница заедно со А.А. која имала полесни телесни повреди додека по укажаната лекарска помош А.К. бил пуштен на домашно лекување.

По овластување на јавен обвинител увид на местото од несреќата извршила екипа на СВР Тетово и се работи на откривање на причините за сообраќајката додека материјалната штета се проценува на околу 50 илјади денари, рече Јосифовски.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.