fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Уапсен осомничениот убиец на Леарт Адеми

Актуелно

Уапсен осомничениот убиец на Леарт Адеми

Триесетдневен притвор доби скопјанецот А.А., кој е осомничен за смртта на 19-годишниот Леарт Адеми, кој завчера почина откако дента бил ранет со нож во срцето.

Во Основниот суд Скопје 1 –  Скопје вчеравечер било спроведено лицето А.А. осомничено за делото „тешка телесна повреда“ со смртни последици, со предлог од скопското Основно јавно обвинителство за определување мерка притвор.

Судија на претходна постапка по разгледување и ценење на фактите и доказите приложени во предлогот на Обвинителството, донесе одлука да го прифати предлогот и определи мерка 30 дневен притвор, информираат од скопскиот Кривичен суд.

Убиеното момче е син на спортскиот новинар во Македонската радио телевизија, Сами Адеми.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.