fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јубилеј: 70 години Црвен крст на Република Македонија

Маркетинг

Актуелно

Јубилеј: 70 години Црвен крст на Република Македонија

Црвениот крст на Република Македонија денеска одбележува 70 години од основањето и 20 години од полноправното членство во Меѓународната федерција на друштвата на Црвениот крст и Црвената полумесечина.

Јубилејот Црвениот крст на Република Македонија ќе го одбележи вечер со свечена академија, чиј покровител е претседателот Ѓорге Иванов.

Оваа година Црвениот крст ќе организира повеќе настани на национално и на локално ниво на кои ќе бидат презентирани предизвиците и успесите на организацијата во изминатите години.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.