fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УХМР: Попладне и утре невреме во југоисточните делови

Актуелно

УХМР: Попладне и утре невреме во југоисточните делови

Услови за нестабилност проследена со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат хидрометеоролозите за денеска попладне и кон крајот на денот особено на југ и на исток.

Од УХМР информираат дека во ноќните часови понекаде се уште ќе има краткотраен повремен дожд и ретки грмотевици, пред се во планинските региони.

Утре, под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места ќе има услови за невреме проследено со засилен ветер, електрични празнења и појава на град. Нестабилноста ќе биде повеќе изразена во јужните и источните делови на земјата.

Утре процесите ќе бидат најчести во попладневните часови. Кон крајот на денот од север ќе се намалува облачноста.

Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.