fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Умерено облачно со температура до 23 степени – од среда засилен северен ветер и заладување

Актуелно

Умерено облачно со температура до 23 степени – од среда засилен северен ветер и заладување

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла.

Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

Во Скопје слично време со температура до 21 степен.

Повеќе сончеви периоди ќе има во вторник. До среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има услови за појава на слаба магла по одделни котлини.

Во среда кон крајот на денот под влијание на студена воздушна маса ќе има врнежи од дожд, проследени со засилен северен ветер и опаѓање на температурата во следните денови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.