fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Утринава земјотрес во Македонија

Актуелно

Утринава земјотрес во Македонија

Утрово во 10 и 11 минути е регистриран земјотрес во Штипското епицентрално подрачје со интензитет од III-IV  степени според Европската макросеизмичка скала.

Земјотресот регистриран од телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје,е со Рихтерова локална магнитуда од 2,8 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.