Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Велигден прославен во Соборниот храм во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФОТО: ДРАГАН ТАНУРОВСКИ / ПОПУЛАРНО.МК

Вести

Велигден прославен во Соборниот храм во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Православните верници го слават најголемиот и највеселиот христијански празник –  Христовото воскресение.

Вчеравечер илјадници граѓани се собраа пред Соборниот храм во Скопје, но и во останатите цркви низ скопските општини каде ја слушнаа радосната вест за воскреснувањето на Исус Христос.

Христос воскресна од мртвите, со смртта – смртта ја победи, и на сите што беа во гробовите живот им подари!

Во продолжение погледнете дел од атмосферата низ објективот на нашиот фоторепортер Драган Тануровски:

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.