fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Погледнете како „тресело“ во студиото на МРТ и во супермаркет во Арачиново

Актуелно

ВИДЕО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Погледнете како „тресело“ во студиото на МРТ и во супермаркет во Арачиново

Композиторот и музичар Емин Џијан објави снимка од моментот кога се случи силниот земјотрес во Скопје.

Снимката е од проба на оркестарот ФАМЕС, кој е сместен во зградата на Македонската телевизија.

Според неофицијални информации, ова бил еден од најсилните земјотреси што го потресол Скопје по катастрофалниот земјотрес во 1963.

Погледнете ја снимката од супермаркет во Арачиново:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.