Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Топло преку денот, можност за локална дестабилизација попладне

Вести

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Топло преку денот, можност за локална дестабилизација попладне

Ни претстои топол викенд со дневни температури над 30-от степен.

Ширум државата ќе биде претежно сончево со умерена облачност и услови за локална дестабилизација во попладневните часови.

Во главниот град ќе биде исто така сончево во температури кои ќе надминат 30 степени Целзиусови, а краток дожд е можен попладне.

Овој викенд нестабилно време се најавува на повеќе места посебно во попладневните часови, а на локално ниво процесите ќе бидат поинтензивни со засилен ветер и услови за појава на град.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.