fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Апел за помош на малиот Гораст

Вести

Апел за помош на малиот Гораст

Малиот Гораст има дијагностицирана coarctatio aortae (стеснување на аортата) и потребно е да се изврши итна операција во Република Бугарија на 14. јуни 2018. Родителите не се во можност да ги соберат потребните средства самостојно и затоа ја замолуваат јавноста за помош.

Родителите ги повикуваат сите кои можат да се јават на еден од телефонските броеви за донација од 100 денари или директно да донираат на наведената сметка.

Донациски броеви: VIP 143-481, Телеком 143-401
Донациска сметка: 200-0033173090-06

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.