fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Белгија прогласена тридневна жалост

Актуелно

Во Белгија прогласена тридневна жалост

Во Белгија попладнево е прогласена тридневна жалост за жртвите од денешните терористички напади во Брисел, јави Танјуг.

Белгискиот министер за внатрешни работи Јан Јамбон во договор со премиерот Шарл Мишел прогласи тридневна жалост, пренесуваат белгиските медиуми.

Одлуката стапи во сила веднаш.

Покрај ова, одлучено е националните знамиња да бидат спуштени на половина копје до 24 март.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.