fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Берово утрово најладно, најмногу снег во Маврово

Актуелно

Во Берово утрово најладно, најмногу снег во Маврово

Утрово најладно беше во Берово каде до седум часот се измерени – 21 степен. најмногу снег, пак, има во Маврово, 32 сантиметра.

Според УХМР, во Лазарополе и Маврово се измерени -17, во Крива Паланка и Крушево – 14, во Тетово и Пожар – 13, -12 во Пожаране, Прилеп и Скопје Петровец, -11 во Ѓуриште, Штип и Тополчани, -10 во Претор, Струмица, Куманово, Виница, Д. Капија и Скопје – Зајчев Рид, -9 во Кавадарци и Охрид, – 6 во Дојран, како и – 4 степени во Гевгелија.

Висината на снежната покривка е 1 сантиметар во Крива Паланка, 4 во Струмица, 6 во Штип, 8 во Тополчани, Тетово, 10 во Пожар, 14 во Ѓуриште, 15 во Берово, 16 во Крушево и Пожаране и 26 сантиметри во Лазарополе.

Моментно во Македонија е ведро и многу студено, особено на повисоките места и планините. Дува слаб ветер од северен правец.

Во текот на денот претежно сончево и студено со слаб ветер од северен правец. Највисоката температура на возухот ќе се движи во интервалот од -5 до 2 степена.

Скопје сончево и студено со слаб северен ветер. Највисоката температура ќе достигне до 1 степен.

Викендов ќе се задржи стабилно, суво и студено време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под -12 степени. Во понеделник попладне и во ноќните часови кон вторник ќе има локален снег со слаб интензитет. Од вторник ќе има постепен пораст како на утринските, така и на дневните температури.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.