fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во четврток заеднички марш на средношколците и студентите

Маркетинг

Актуелно

Во четврток заеднички марш на средношколците и студентите

ФОТО: Атанас Стојановски / Популарно.мк

Пред фонтаната во Градскиот парк во Скопје во четврток на пладне ќе почне маршот на Средношколскиот пленум што ќе треба да заврши пред зградата на Министерството за образование.

– „По 10 дена бојкот, време е да се собереме сите заедно на улица, средношколците, но и сите што нè поддржуваат во борбата за поквалитетно образование. Нема да дозволиме да се спроведуваат лошите реформи, нема да дозволиме да ни го уништат образованието! Игнорантниот однос на министерот за образование и наука не нè демотивираше, баш напротив, тоа нè поттикна за сè што направивме досега и сè што ќе правиме понатаму. Нашите активности нема да запрат сè  додека не бидеме повикани на средба, сè додека нашите барање не се исполнат“, соопшти Средношколскиот пленум.

Во соопштението испратено од Средношколскиот пленум пишува дека на маршот се поканети учениците, родителите, наставниците и студентите и нагласуваат дека маршот е наднационален, надетнички, надрелигиски, непартиски.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.