Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Демир Капија и Гевгелија 42 степена, во Маврово 30

Вести

Во Демир Капија и Гевгелија 42 степена, во Маврово 30

Во Демир Капија и Гевгелија до 17:30 часот попладнево се измерени 42 степена, а во Маврово 30 степени.

Според УХМР, температурата е 40 степени во Штип, 39 во Скопје Петровец и Струмица, 38 во Скопје, Битола,  Виница и Тетово, 37 во Прилеп, 36 во Тополчани, 35 во Крива Паланка, Ѓуриште, Охрид и Претор, 34 во Берово и Пожаране, како и 31 степен во Лазарополе.

До крајот на денот времето ќе биде ведро и многу  топло, со умерен југозападен и југоисточен ветер.

И утре се очекува сончево и многу топло време со слаб до умерен југозападен ветер кој во западните и во југозападните делови повремено ќе се засилува. Температурата ќе достигне 43 степени, додека УВ индексот ќе биде 9.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.