fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје 82 возачи возеле побрзо од дозволеното

Вести

Во Скопје 82 возачи возеле побрзо од дозволеното

Осумдесет и двајца возачи во Скопје возеле побрзо од дозволеното во изминатите 24 часа, покажуваат податоците од полицискиот билтен на СВР Скопје. 

Изминатото деноноќие се случиле и 15 сообраќајни незгоди од кои во осум полсено се повредени 11 лица, а во седум е причинета материјална штета.

Сообраќајната полиција исклучила од сообраќај пет возачи кои возеле под дејство на алкохол, 14 пред да се стекнат со правото за управуавње со моторно возило и еден возач почетник. Од сообраќај се исклучени и 15 нерегистрирани возила и едно возило кое било претоварено.

Издадени се 102 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 72 возила.

Според полицискиот билтен, шест возачи на подрачјето на Скопје поминале на крстосница на црвено светло, а неправилно престигнување е забележано кај три возила.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.