fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје мирно за новогодишната ноќ

Актуелно

Во Скопје мирно за новогодишната ноќ

Новогодишната ноќ во Скопје помина мирно. На плоштадот Македонија, сквер Јадран, Метрополис Арена и сала на КК Работнички во Градски парк, каде имаше организиран пречек на Новата Година, е регистрирано едно нарушување на јавниот ред и мир предизвикано од едно лице.

Како што информираа од МВР, за две лица е повикана Итна медицинска помош кои биле во алкохолизирана состојба.

Се проценува дека новогодишната ноќ на организираниот пречек на Новата година ја дочекале 10.000 лица.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.